SW-5

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

SW-501

Име на производот STW-5L (WIFI) STG-3L
Модул Hisilicon Hi3861 wifi чип со мала моќност Југоисточна Азија: EC200SCNLB-N06-SNNSA, EC200TCNLB-N06-SNNSA, итн
Европа: EC25EUXGA-128-SGNS / Америка: EC25AFXGA-128-SGAS
Фреквенција 2.4G Wi-Fi Поддржете го опсегот 4G во Америка, Европа, Југоисточна Азија и Кина
Дистрибутивна мрежа Скенирање на Qr код + Брза врска преку Wi-Fi Скенирање на Qr код + Брза врска на SIM-картичка
SIM картичка Не се поддржани Поддржана нано SIM-картичка
Протокол TCP/IP, HTTP, TCP, UDP, SMTP, DHCP, DNS, P2P
Контролер на главен домен Hisilicon Hi3518EV300 / Ingenic T31ZL
Сензор за слика CMOS сензор со резолуција 200W 1080 SC2335 1/2.8
Видео стриминг 1920 × 1080 / 15 fps 640 × 360 / 30 fps
Мобилно откривање PIR + мобилна детекција + хуманоидна детекција повеќекратно интелигентно откривање, ефективно растојание 10 метри
Режим за ноќно гледање Ноќно гледање со инфрацрвено 850 nm + Топло ноќно гледање во целосна боја, избор на апликации
Далечина за ноќно гледање ефективно растојание на осветлување од околу 10 m
Објектив на камерата 3MP YuTong објектив 3,6mm F=2,8 ниво FOV 120°
Батерија 4*18650 милиампер литиумска батерија, соларна батерија на полнење
Траење на батеријата Поддржува околу 30 дена во континуирано дождливо време
Надополнете Континуирано полнење од 3,5 W соларна енергија, поддршка за USB порта околу 8 часа целосно полнење
Време за будење/спиење 15-ти нема сон
Систем Лајт ОС
Аудио Аудио код, AAC / G.726.MIC, висока чувствителност -42dB
Видео Видео код: H264 / H265
Карактеристики AEESS: Поддршка
Клуч: Копче за вклучување/ресетирање
Статус: LED (сина и црвена)
Меморизер: Поддршка TF картичка 4GB-64GB и складирање во облак
Репродукција: Список со настани и репродукција на складирање облак
Степен на водоотпорност: IP66
Целосно дуплекс домофон: поддршка
Животна средина Влажност: ≤80% RH Температура: -30°C~ + 60°C

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја